Blacha stalowa

blachy WrocławZastosowanie wszelkiego rodzaju blach w przemyśle budowlanym jest stosunkowo spore, i już od wielu lat utrzymuje się stale na tym samym mniej więcej poziomie. Przede wszystkim stosowana jest tutaj blacha ocynkowana, która stanowi podstawowy materiał do wyrobu wszelkiego rodzaju elementów pokrycia dachowego, rynien, czy też obróbek blacharskich do wykańczania pokrycia dachu. Oczywiście obecnie blacha stalowa jest dodatkowo pokrywana odpowiednimi materiałami antykorozyjnymi, które mogą być nakładane w wielu różnych barwach, przez co zawsze możemy wykorzystać taki kolor, jaki będzie nam pasował estetycznie do pozostałych elementów dachu, jak i całego budynku.

W latach bardziej odległych, wykorzystywana była blacha tylko ocynkowana, aczkolwiek było to rozwiązanie i tak wystarczające, bowiem narażone na stały kontakt z wodą elementy pokrycia dachowego, oraz rynny, w ten sposób były całkowicie zabezpieczone przed korozją. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż cynk jest materiałem zupełnie obojętnym w stosunku z wodą wobec czego nie reaguje z nią poprzez korozję. Nie mniej jednak ocynkowane blachy Wrocław dość silnie reagują na wszelkiego rodzaju kwasy i zasady, a niestety nasz deszcz w ostatnim czasie nie należy do najczystszych, przez co też, blacha ocynkowana, z biegiem lat straci swoją warstwę ochronną cynku, a przez to tez zacznie korodować.

Niemniej jednak, możemy powiedzieć, iż na chwilę obecną jest to w dalszym ciągu jedno z lepszych rozwiązań jeśli chodzi o obróbki blacharskie na dachach domów jednorodzinnych, czy też w przypadku wykonywania całego pokrycia dachowego wraz z wszystkimi elementami związanymi z odprowadzaniem wody deszczowej do kanałów deszczowych.

Comments are closed.

Post Navigation