Odprowadzanie wody w terenie przed domem

odwodnienie liniowe WrocławWoda deszczowa jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zadaszenia, ale także dla fundamentów naszego domu, a czasami nawet może zagrażać zalaniem naszego garażu, jeśli jest on usytuowany na poziomie piwnicy. W takich bowiem przypadkach, wjazd do garażu jest z reguły stosunkowo stromy a przez to też, w czasie deszczu może dochodzić do podtopień przestrzeni garażu, oraz całej piwnicy, czego musimy za wszelką ceną uniknąć.

Jednym z najlepszych rozwiązań w takich przypadkach, jest odprowadzenie wody poprzez odpowiednie odwodnienia liniowe Wrocław wprost do usytuowanej w piwnicy lub też garażu studzienki zbiorczej, z której na bieżąco można wodę odpompowywać do kanałów deszczowych, zaś w przypadku mniej intensywnych opadów, zostawić w studzience, celem wykorzystania jej na przykład do podlewania kwiatków w ogrodzie. Odwodnienia liniowe to nic innego jak odpowiednio przygotowane korytka, które z góry przykrywane są ocynkowaną kratką, która umożliwia bezpieczne przejechanie po niej nawet ciężkim samochodem.

Tego typu odwodnienia liniowe mogą być także stosowane na całej powierzchni przed domem, szczególnie w przypadku kiedy jest ona wybrukowana kostkami brukowymi lub granitowymi. W takich przypadkach, powinniśmy powierzchnię placu skierować spadkiem prosto do odwodnień liniowych, aby za ich pomocą pozbyć się całej wody w czasie intensywnych opadów deszczu, czy też wiosennych roztopów.

Comments are closed.

Post Navigation