Tytan-cynk a jego wytrzymałość

tytan-cynk WrocławJednym ze zdecydowanie najbardziej wytrzymałych materiałów wykorzystywanych obecnie w przemyśle budowlanym do wykonywania wszelkiego rodzaju elementów konstrukcji dachu, pokrycia dachowego, czy też instalacji rynnowej, jest bez wątpienia tytan-cynk. Jest to stop cynku z miedzią i tytanem, przy czym samego cynku mamy tutaj najwięcej bowiem aż ponad 99 procent, zaś pozostałych materiał niezbyt wiele, aczkolwiek wystarczająco dużo, aby nadać elementom cynkowym właściwości charakterystycznych dla metali szlachetnych takich, jak tytan oraz miedź.

Przede wszystkim chodzi tutaj o to, iż cynk sam w sobie jest dość kruchy, przez co dodawany jest tutaj tytan, zaś miedź stosowana jest przez wzgląd na tak zwane patynowanie, czyli pokrywanie się niebieskawą warstwą w wyniku utleniania. Dzięki tej właściwości bardzo szybko znikają wszelkie ślady zadrapań oraz zarysowań, dzięki czemu, elementy wykonane z tytan-cynku nawet po przejściach dość szybko zacierają ślady po wszelkich uszkodzeniach.

Sam zaś cynk w tym stopie zapewnia nam całkowite zabezpieczeni tego materiału przed korozją, bowiem jest to jeden z tych materiałów, które nie wchodzą z wodą w żadne reakcje chemiczne, tak jak na przykład stal, która reaguje w wyniku czego pojawia się korozja. Jednym słowem możemy tutaj powiedzieć, iż na chwilę obecną tytan-cynk Wrocław poprzez swoje właściwości oraz trwałość szacowaną nawet na ponad sto lat, staje się jednym ze zdecydowanie najlepszych materiałów tym aspekcie budownictwa.

Comments are closed.

Post Navigation